İzmir Sanat Bienali 4 Mayısta

1.Uluslararası İzmir Sanat Bienali 04-11 Mayıs 2011 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında sanatseverlerle buluşuyor.

Seba Sanat Galerisi genel direktörü ressam-sanatçı SEBA UĞURTAN;I. Uluslararası İzmir Sanat Bienali’nde Seba Sanat Galerisi; 46 ülkeden 535 sanatçıyı kimliklerini sanat yolu ile ifade edebilmenin mükemmelliği ile bir araya getirdi. Sanatçılar kırıcı ve yıkıcı olmadan farklı düşünce ve fikirlerin bir arada sunumunun en güzel örnekleridir. Sanatın bir zaferidir ki; siyah ile beyaz yanyana bulunabilir. Bu dil sadece insan olabilmeyi başarabilmenin dilidir. Anlayanlar ve anlamak isteyenler sanatı ve sanatçıyı duyabilenler; yaşamın ne kadar kısa ve mükemmel geçmesi gerektiğini bilenlerdir. Sanatçılar birbirlerinin varlıklarına saygı duygusunun sembolü, sevgi dolu kenetlenmenin en güzel örnekleridir.

Sanatın dili yapıcı ve onarıcıdır, görmeyi, duymayı, anlamaya çalışmayı öğretir. İfadesinde yıkıcılık, öfke ve şiddet yoktur bu dil tüm yaraları sarar. Sanatçılar özgür düşüncenin koruyucusu olan önemli insanlardır. Sanatçılar korunmalı ve kollanmalıdır, onların kıymetli ve önemli kişiler olduğu bilinmelidir,tüm sanatseverleri bu geniş etkinlikte birarada olmaya davet ediyoruz dedi.