MKM Hakkımızda

Dünya insanlarının bin yıllardır, dil, din, ırk, cinsiyet, renk ve düşünce farklılıkları konusunda sınır tanımayan ortak değeri ,Sanatın karşı konulmaz gücüne inanarak, Marmaris’te bir araya gelen sanatçı ve sanatseverlerin özverisi ile kurulan Marmaris Kültür Merkezi  Güzel Sanatlar ve Görsel Sanatlar konusunda  programlı Atölye çalışmaları yaparak, yerel, ulusal ve uluslararası etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Sanatın toplumsal hayat içersindeki yadsınamaz yerini, bir yaşam biçimi olarak benimsemiş sanatçı ve sanatseverlerin buluşma  noktası olan Marmaris Kültür Merkezi içersinde, bir Güzel Sanatlar Galerisi, Cep Tiyatrosu, Konser ve Sinema Salonu mevcut olup, Resim, Seramik, Mozaik, Ebru, Heykel, Grafik Tasarım atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği, Gitar, Şan, Piyano müzik çalışmalarının yapılabildiği bu mekanlar, tüm sanatçı ve sanatseverlerin istifadesine sunulmuştur.

Amacımız: Marmaris yaşayanlarının sanatla özgürce buluşması, halkın sanat etkinlikleri içersinde yer alması,  gençlerin sanatın insan ufkunu açan gücünden yararlanması, sanatın egemen olduğu bir yönetim anlayışı sonucu, bölgemizde, ülkemizde ve dünyada sevgi, barış, hoşgörü çiçekleri açması.

Dünya Turizminde söz sahibi olan Marmaris’in adının kültür ve sanat etkinlikleri ile duyurulması, turizm sektöründe hizmet veren tüm tesislerin, turizmde kültür alışverişini gerçekleştirecek, çağdaş Türk Sanatçılarının eserlerinden oluşan bir dekorasyon anlayışı ile birer sanat galerisi olarak düzenlenerek hizmet vermesinin sağlanması. Kente kimlik kazandıran mimaride sanat objelerinin yer alması. Kent parklarının, sokaklarının meydanlarının sanat eserleri ile donatılarak, yılın her ayı kültür ve sanat  etkinlikleri ile kalbi atan bir  Kültür Sanat Şehri Marmaris’in oluşmasına katkı koymak.

Ve  Marmarisli çocukların erken yaşta sanatla tanışarak, yaşamlarına sanatla yön vermelerinde yardımcı olmak. Marmaris’te sanata gönül vermiş gençlerin, geleceğin sanatçıları olarak yetişmelerine katkı koymaktır.