Haberler

Editörün Gözünden Bienal İzmir Turu

İzmir'in Sanat Meleği Seba Uğurtan , İzmir'in farkına varamayacağı kadar büyük bir iş başarmış. Bienalİzmir'de 500 ün üzerinde Dünya Sanatçısı 2500 ün üzerinde eserle katılarak İzmir'in algılayamayacağı kadar büyük bir sanat şölenini gerçekleştirmiş.

Bienallerin 5. yaşında olgunlaştığı, ve iki yılda bir yapıldığı göz önüne alındığında, ancak 10 yıl sonrasında gerçek değerinin toplum tarafından farkına varılabileceğini umduğumuz , Bienalİzmir'in gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutlar, İzmir'i büyük taşradan, Büyük Şehir'e taşımak isteyen, vizyon sahibi tüm yöneticilerin, İzmir'in gerçek anlamda bir kültür sanat şehri olması yolunda atılan bu cesur adımlara katkıda bulunmasını dileriZ. Umur Özlüer 16 Mayıs 2011 Marmaris.

 

İzmir Sanat Bienali 4 Mayısta

1.Uluslararası İzmir Sanat Bienali 04-11 Mayıs 2011 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında sanatseverlerle buluşuyor.

Seba Sanat Galerisi genel direktörü ressam-sanatçı SEBA UĞURTAN;I. Uluslararası İzmir Sanat Bienali’nde Seba Sanat Galerisi; 46 ülkeden 535 sanatçıyı kimliklerini sanat yolu ile ifade edebilmenin mükemmelliği ile bir araya getirdi. Sanatçılar kırıcı ve yıkıcı olmadan farklı düşünce ve fikirlerin bir arada sunumunun en güzel örnekleridir. Sanatın bir zaferidir ki; siyah ile beyaz yanyana bulunabilir. Bu dil sadece insan olabilmeyi başarabilmenin dilidir. Anlayanlar ve anlamak isteyenler sanatı ve sanatçıyı duyabilenler; yaşamın ne kadar kısa ve mükemmel geçmesi gerektiğini bilenlerdir. Sanatçılar birbirlerinin varlıklarına saygı duygusunun sembolü, sevgi dolu kenetlenmenin en güzel örnekleridir.

Sanatın dili yapıcı ve onarıcıdır, görmeyi, duymayı, anlamaya çalışmayı öğretir. İfadesinde yıkıcılık, öfke ve şiddet yoktur bu dil tüm yaraları sarar. Sanatçılar özgür düşüncenin koruyucusu olan önemli insanlardır. Sanatçılar korunmalı ve kollanmalıdır, onların kıymetli ve önemli kişiler olduğu bilinmelidir,tüm sanatseverleri bu geniş etkinlikte birarada olmaya davet ediyoruz dedi.